Podwyżka płac dla pracowników PKN Orlen. Koncern doładuje też karty zakupowe

image_pdfimage_print

PKN Orlen i organizacje związkowe porozumiały się w sprawie wzrostu wynagrodzeń w 2021 roku. Wspólne stanowisko uwzględnia bezprecedensową sytuację wywołaną pandemią COVID-19, której skutki makroekonomiczne odczuwalne będą również w 2021 r. – informuje biuro prasowe spółki.

– Porozumienie przewiduje podwyżki obligatoryjne dla pracowników, z wyłączeniem dyrektorów, w wysokości 150 zł brutto od 1 marca. Ustalono również wypłatę dwóch nagród jednorazowych, w łącznej wysokości 3 000 zł brutto. Jednocześnie każdy pracownik otrzyma w 2020 r. doładowanie Karty Zakupowej na kwotę 515 zł umożliwiającej dokonywanie zakupów na stacjach ORLEN, z możliwością zamiany doładowania Karty na doładowanie indywidualnego konta na platformie kafeteryjnej – czytamy w komunikacie prasowym.

Ponadto uzgodniono waloryzację dodatku zmianowego i dodatku dla ratowników chemicznych o wskaźnik 2,7 proc. od 1 stycznia tego roku oraz waloryzację składki finansowanej przez pracodawcę w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego o wskaźnik 2,7 proc. od 1 marca – przekazał koncern.