Umowa na obsługę Płockiego Roweru Miejskiego podpisana na kolejne dwa lata. 1 kwietnia początek 4. sezonu!

image_pdfimage_print

– Naszą przygodę z Płockim Rowerem Miejskim będziemy kontynuować. Podpisaliśmy na 2 lata umowę z firmą Nextbike na obsługę 29 miejskich stacji. Ruszamy 1 kwietnia! – poinformował prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Na przejażdżkę rowerem miejskim powoli można się szykować. Wróci na ulice Płocka 1 kwietnia. Po czterech miesiącach przerwy zimowej, płocczanie będą mogli ponownie korzystać z rowerów miejskich. Mieszkańcy i turyści tym chętniej pewnie skorzystają z jazdy jednośladem, ponieważ ubiegły sezon był skrócony o ponad miesiąc, ze względu na pandemię COVID-19. Będzie to czwarty sezon Płockiego Roweru Miejskiego.

Przypomnijmy. Płocki Rower Miejski został uruchomiony w 3 sierpnia 2018 roku. Na początek w mieście było 25 stacji i 250 rowerów. Obecnie system obsługuje 50 stacji – 29 miejskich z 287 rowerami, a pozostałe partnerskie min. Orlenu, Dechatlonu oraz Galerii Mazovia. Do dyspozycji fani jazdy jednośladem mają pond 500 rowerów. Z jednośladów mieszkańcy oraz turyści mogą korzystać od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Fot. UMP.