Żłobek i nowe mieszkania dla płocczan. Wkrótce pod adresem ul. Kazimierza Wielkiego 52 zamieszkają lokatorzy [FOTO]

image_pdfimage_print

Inwestycja przy ul. Kazimierza Wielkiego 52 ma się ku końcowi. – Prace budowlane zakończą się już niedługo, a w czerwcu, po dopełnieniu niezbędnych formalności, przekażemy klucze lokatorom, natomiast żłobek ruszy od września – informuje prezydent Andrzej Nowakowski w poście na Facebooku. Za kilka miesięcy będzie pod tym adresem żłobek, plac zabaw i blok mieszkalny.

Trzy oddziałowa placówka zajmie dwa piętra. Sale i łazienki będą przystosowane dla dzieci, powstanie też zaplecze kuchenne oraz część administracyjna i socjalna dla pracowników. Będzie tu również plac zabaw, a dla najmłodszych dzieci – taras z bezpieczną nawierzchnią. Placówka przyjmie od września łącznie 89 maluchów

Blok będzie miał trzy piętra. Na parterze znajdą się pomieszczenia techniczne, mieszkania, a będzie ich 12, powstaną na pierwszym i drugim piętrze. Na każdej kondygnacji znajdzie się 6 lokali mieszkalnych. Najmniejsze mieszkanie będzie miało powierzchnię 28 mkw, największe – 69 mkw. Wszystkie zostaną wykończone „pod klucz”. – I wszystkie lokale będą Mieszkaniami na start – mówił prezydent Andrzej Nowakowski, podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Roboty toczą się zgodnie z harmonogramem. W roku 2020 wykonany został stan surowy zamknięty budynku wraz z robotami wykończeniowymi w części dotyczącej żłobka. Aktualnie trwają roboty wykończeniowe w części mieszkalnej oraz prace nad zagospodarowaniem terenu wraz z drogą dojazdową, miejscami parkingowymi i elementami małej architektury.

Przedsięwzięcie realizuje gminna spółka Inwestycje Miejskie i podzieliła je na dwa etapy. W etapie pierwszym buduje właśnie blok wraz ze żłobkiem. Całkowity koszt budowy bloku i żłobka to prawie 12,4 mln zł. Termin zakończenia robót budowlanych to kwiecień 2021 roku. W czerwcu można spodziewać się wręczenia kluczy lokatorom. Żłobek zacznie działać od września.

Warto dodać, że w etapie drugim, w bezpośrednim sąsiedztwie, powstanie kolejny blok, czteropiętrowy, z 30 mieszkaniami.

Źródło i fot: UMP.