Nielegalne salony gier w Płocku i powiecie płockim. Właścicielkom grożą ogromne kary finansowe

Płoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali nielegalnie działające salony gier na terenie miasta i powiatu płockiego. Mundurowi zabezpieczyli aż siedem automatów hazardowych oraz cztery zestawy komputowe służące do gier. Za każde nielegalne urządzenie, właścicielkom grozi grzywna w wysokości nawet 100 tysięcy złotych.

We wtorek policjanci z płockiej komendy wraz z funkcjonariuszami MUC-S przeprowadzili działania w lokalach gdzie według ustaleń, salony działają bez wymaganej koncesji i zezwolenia. – Funkcjonariusze szybko ustalili, że salony działają nielegalnie. W pomieszczeniach na terenie miasta oraz powiatu płockiego, mundurowi zabezpieczyli aż siedem nielegalnych automatów hazardowych oraz cztery zestawy komputowe służące do gier – tłumaczy Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Dodaje, że według ustaleń, lokale prowadzone były przez kobiety. 47-latka lokal prowadziła w powiecie, 64-latka w Płocku.

Właścicielki salonów muszą teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Za każde nielegalne urządzenie grzywna wynosi 100 tysięcy złotych. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP Płock.