Lokale gastronomiczne nadal zamknięte. Płocki ratusz szykuje pomoc dla właścicieli lokali. Zdecydują radni

image_pdfimage_print

Przedsiębiorcy z Płocka mogą liczyć na zwolnienie z drugiej i trzeciej raty należnej w 2021 r. za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu. To odpowiedź płockiego ratusza skierowana do właścicieli lokali gastronomicznych, które nadal pozostają zamknięte.

Z pomocy mogłoby skorzystać 102 przedsiębiorców. Oszacowano, że wysokość wprowadzonych zwolnień i zwrotów będzie w wysokości ok. 170 tys. zł. – informuje „Gazeta Wyborcza. Płock”. – Dzięki takiemu wsparciu płoccy przedsiębiorcy prowadzący lokale gastronomiczne będą mogli przeznaczyć wyżej wymienioną kwotę na ratowanie swoich miejsc pracy – GW cytuje uzasadnienie zwolnienia z opłaty.

Jeśli przedsiębiorca wniósł należną opłatę „z góry” bądź określoną jej część, będzie możliwy zwrot opłaty w wysokości ponad równowartość 1/3 opłaty rocznej, uiszczonej jednorazowo.

Samorządy mogą pomóc lokalnym przedsiębiorcom na bazie nowelizacji ustawy z 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Na lutowej sesji Rady Miasta uchwała będzie głosowana przed radnych. 

Źródło: Gazeta Wyborcza. Płock
Fot. Pixabay.