Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku przygotowuje się do obchodów ważnej rocznicy [FOTO]

image_pdfimage_print

Minął rok od kiedy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku informowało o przygotowaniach do obchodów 90. rocznicy pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego Św. Siostrze Faustynie, które miało miejsce 22 lutego 1931 roku w Płocku. W ciągu tego roku organizatorzy wydarzenia podjęli szereg działań, którym towarzyszyło hasło „Odkryj miejsce, które wybrał Jezus”.

Od marca ubiegłego roku spotykaliśmy się z niezwykłymi ludźmi, którzy dzielili się z nami osobistym doświadczeniem Bożego Miłosierdzia w swoim życiu – tłumaczy ks. dr Tomasz Brzeziński rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. W efekcie spotkań powstała książka „Świadkowie Miłosierdzia”. – Jest ona szczególnym zaproszeniem skierowanym do czytelników, by odkrywali głębię Bożego Miłosierdzia również w swojej historii życia – podkreśla duchowny.

Każdego 22. dnia miesiąca (dnia objawienia) podejmowano akcję „Smak miłosierdzia” w ramach, której rozdawano paczki żywnościowe osobom najbardziej potrzebującym w naszym mieście. – W tę akcję włączyły się czynnie siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, przygotowując bułeczki Św. Siostry Faustyny, oraz wielu sponsorów. Organizację wydarzenia wspierały swoją pomocą osoby ze Wspólnoty Miłosierdzia działającej przy Sanktuarium, Rycerze Jana Pawła II i Szkoły Katolickie – wylicza ks. Brzeziński. – Ważnym wydarzeniem minionego roku był również koncert „Sanctus dla Jana Pawła II” zorganizowany przy udziale Stowarzyszenia „Kapitał Narodu”, którego retransmisja odbyła się w TVP 3.

Z kolei po parafiach diecezji płockiej peregrynuje wystawa dotycząca historii płockiego sanktuarium i orędzia o Bożym Miłosierdziu oraz relikwie św. Siostry Faustyny. Działania tej akcji koordynują Rycerze Jana Pawła II.

Z racji sytuacji epidemiologicznej w kraju nie udało się nam przeprowadzić rekolekcji wielkopostnych dla osób zapracowanych oraz ogólnopolskich rekolekcji dla kapłanów – przyznaje rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Ks. Tomasz Brzeziński zachęca do duchowej łączności z sanktuarium Bożego Miłosierdzia podczas obchodów 90. rocznicy objawienia Jezusa Miłosiernego Św. Siostrze Faustynie w Płocku. Tłumaczy, że od 19 do 21 lutego odbędzie się Triduum Mszy św. przygotowujących wiernych do centralnej uroczystości.

W poniedziałek, 22 lutego msze święte odbędą się o godz.: 6.30, 10.00, 12.00 i 17.00. Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 i msze święte będą transmitowane przez Katolickie Radio Diecezji Płockiej i na kanale Youtube Sanktuarium.

Fot. Materiały prasowe.