Mariusz Bieniek: Jeśli pogoda na weekend się potwierdzi, w sobotę rozpocznie się akcja lodołamania [FOTO]

image_pdfimage_print

Jeśli prognozowana pogoda na weekend się potwierdzi, w sobotę rozpocznie się akcja lodołamania – informuje starosta płocki Mariusz Bieniek w poście na Facebooku. To najważniejsze ustalenie podczas wczorajszego posiedzenia Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego.

Akcję uruchomienia lodołamaczy zadeklarował Krzysztof Woś, zastępca prezesa Wód Polskich ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą. Z kolei finansowe wsparcie w odbudowie zniszczonej przez wodę infrastruktury dla samorządów gminnych jak i administratora rzeki „Wód Polskich” zaoferował Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

– Na chwilę obecną gminy: Wyszogród, Mała Wieś, Bodzanów i Słubice są bezpieczne, tam stan rzeki jest niższy niż „poziom alarmowy”. Niestety utworzenie się kilku kilometrowego spiętrzenia lodu od Woli Brwileńskiej, aż do Wykowa powoduje, że sytuacja nadal trudna, z lokalnymi podtopieniami – czytamy w poście starosty płockiego. Mariusz Bieniek wymienia nadwiślańskie gminy zagrożone potopieniami. Mogą one wystąpić w gminie Słupno, Gąbin, Nowy Duninów oraz Płock. – Tam poziom wody przekracza stany alarmowe – zaznacza starosta.

W poście Mariusz Bieniek zamieścił również podziękowania dla wszystkich służb, które zaangażowały się w walkę z żywiołem. Starosta wyraża nadzieję, że szybko uda się powrócić do normalności.

Fot. Archiwum prywatne starosta płocki Mariusz Bieniek.