Otwarte hotele, baseny i stoki narciarskie. Branża gastronomiczna nadal pozostaje zamknięta!

image_pdfimage_print

Zamknięte nadal pozostają lokale gastronomiczne, restauracje oraz siłownie i kluby fitness. Nadal również obowiązuje zakaz organizacji wesel i konsolacji. Od 12 lutego otwarte będą hotele, kina, teatry, boiska zewnętrzne, baseny i stoki narciarskie. Zmiany zostały wprowadzone warunkowo.

O luzowaniu obostrzeń mówił dziś podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawicki. – Łagodzenie restrykcji to działanie warunkowe, które będzie później weryfikowane na podstawie danych m.in. o liczbie zachorowań i zajętych łóżek – zapowiedział szef rządu. Ogłoszone decyzje będą obowiązywać od przyszłego piątku, tj. 12 lutego, przez dwa tygodnie. – Jeśli w tym czasie dojdzie do wzrostu zakażeń, zmiany zostaną wycofane – dodał.

Co się zmieni od 12 lutego?

– Otwarte będą hotele i miejsca noclegowe w wielkości do 50 proc. obłożenia miejsc. Restauracje hotelowe pozostaną zamknięte, a posiłki będą dostarczane do pokoi,
– Otwarte będą kina i teatry, filharmonie i opery w reżimie sanitarnym także do 50 proc. obłożenia miejsc,
– Dopuszcza się aktywność sportową na terenach otwartych – boiskach zewnętrznych, kortach tenisowych, basenach i stokach narciarskich.
– Możliwe będzie uprawianie sportu amatorskiego na świeżym powietrzu przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Przypomnijmy. Od 1 lutego otwarte są galerie handlowe, muzea oraz galerie sztuki. Nie obowiązują również godziny dla seniorów.