Pływalnia Jagiellonka jak spod igły. Obiekt po gruntownym remoncie [FOTO]

image_pdfimage_print

Obiekty sportowe ze względu na pandemię świecą pustkami. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wykorzystuje jednak ten czas bardzo pracowicie. Spółka wyremontowała i zmodernizowała pływalnię Jagiellonka. W obiekcie wykonano prace za około 2 miliony złotych. A to jeszcze nie koniec – zapowiedziano już remont wentylacji obiektu.

– Najbardziej zmieniła się niecka rekreacyjna, która teraz jest głębsza i wykonana ze stali nierdzewnej. Zamontowano w niej wodne atrakcje: gejzer, leżankę, ławkę i inne urządzenia do masażu. Obok powstał brodzik dla najmłodszych dzieci, który zdobi statek, koło sterowe, maszt oraz papuga – wymienia Marta Komorkowska z biura prasowego ratusza.

Kompleksową modernizację przeszły też łazienki. Wykonano nową kanalizację sanitarną i wodociągową oraz hydroizolację pomieszczeń. Wymieniona została glazura na ścianach i podłogach, cały biały montaż oraz drzwi. Powstała również trzecia łazienka z myślą o rodzinach.

Prace prowadzono również na dachu nad częścią administracyjną. Odmalowano halę basenową, uzupełniono brakujące płytki oraz pokryto farbą antykorozyjną konstrukcję dachu. Dokończono montaż oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w szatniach, korytarzach, w części technicznej basenu oraz na parterze.

Fot. UMP.