29. Finał WOŚP. Mieszkańcy czterech gmin powiatu płockiego okazali się bardzo szczodrzy. Rekordowe kwoty

image_pdfimage_print

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała również w powiecie płockim. Praktycznie wszystkie gminy wzięły udział w zbiórce na rzecz fundacji. Okazuje się, że mieszkańcy gmin są bardzo hojni. Podczas różnego rodzaju zbiórek zebrano łącznie 314 605 zł.

Najbardziej szczodrzy okazali się mieszkańcy gminy Bodzanów – zebrano aż 60 444,24 zł. Świetny wynik osiągnęła również gmina Radzanowo, gdzie mieszkańcy ofiarowali w sumie 53 860 zł. Na podium znaleźli się także mieszkańcy gminy Słupno z kwotą 54 848, 13 zł. Pokaźną kwotę udało się zebrać sztabowi także w gminie Bielsk – zbiórkę zakończono z 53 206,86 zł. na koncie. 

Jakie kwoty w pozostałych gminach?

Gmina Brudzeń Duży – 1 200 zł,
Miasto i Gmina Drobin – 14 000 zł,
Miasto i Gmina Gąbin – 18 000 zł,
Gmina Łąck – 4 500 zł,
Gmina Mała Wieś – 24 100 zł,
Gmina Słubie – 10 000 zł,
Gmina Stara Biała – 3 473,80 zł,
Gmina Staroźreby – 8 000 zł,
Miasto i Gmina Wyszogród – 12 820,89 zł.

W części gmin powiatu płockiego zbiórki rozpoczęły się już kilka dni przed wielkim finałem. Ze względu na pandemię w dniu finału nie organizowano imprez masowych. Natomiast prawie we wszystkich gminach odbywały się zbiórki do e-puszek, aukcje na allegro oraz na facebookowych stronach, odbywały się także licytacje przeróżnych gadżetów. Za pośrednictwem internetu można było obejrzeć występy dzieci z lokalnych szkół oraz Orkiestr Dętych OSP.

W licytacjach wystawiono mnóstwo ciekawych przedmiotów takich jak np.: Konstytucja z podpisem Marszałka Sejmu, dzień w fotelu wójta, piłka z autografami piłkarzy nożnych Wisły Płock czy koszulka z autografami piłkarzy ręcznych Wisły Płock oraz wiele innych ciekawych przedmiotów. W miejscowości Stare Proboszczewice np. można było wziąć udział w kiermaszu ciast i chleba wypiekanego przez lokalne gospodynie.

Przypomnijmy. Hasło przewodnie tegorocznego finału WOŚP brzmiało „Finał z głową”. Zebrane przez wolontariuszy pieniądze fundacja Jurka Owsiaka przeznaczy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy. Był to 29. finał Orkiestry.

Źródło: Starostwo Powiatowe Płock
Fot. Gmina Radzanowo, Gmina Stara Biała, Gmina Bielsk.