Była o krok od samobójczej śmierci. Do bliskich wysłała pożegnalną wiadomość. Młodą kobietę uratowali policjanci

image_pdfimage_print

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy odwiedli młodą kobietę od próby targnięcia się na własne życie. 33-latka była już przygotowana na desperacki krok ale spokojne i zrównoważone podejście mundurowych do tej niecodziennej i dość trudnej sytuacji, powstrzymało ją przed tą decyzją.

– W poniedziałek policjanci otrzymali komunikat o prowadzonych poszukiwaniach młodej kobiety z województwa kujawsko – pomorskiego, która według rodziny chce odebrać sobie życie. Według informacji kobieta mogła udać się do Płocka. Wszystkie patrole na terenie miasta i powiatu płockiego, zgodnie z podanymi informacjami zwracały uwagę m.in. na pojazd, którym miała poruszać się 33-latka – informuje Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

– Patrolujący ulice miasta policjanci z płockiej komendy, w pewnym momencie na jednym z parkingów zauważyli zaparkowanego pomiędzy innymi pojazdami seata, którym poruszała się poszukiwana. Zachowując spokój i opanowanie podeszli do pojazdu za kierownicą, którego siedziała młoda, zapłakana kobieta. Policjanci podjęli spokojną rozmowę z zdesperowaną kobietą. Zauważyli również, że na siedzeniu obok niej leżał alkohol, przygotowana lina i środki psychotropowe. 33-latka trzymała w ręku telefon z pożegnalną wiadomością do swoich bliskich, którą wysłała – relacjonuje policjantka.

Po kilkunastu minutach rozmowy z policjantami kobieta uspokoiła się. Na miejsce mundurowi wezwali karetkę pogotowia, której ratownicy udzielili kobiecie pomocy.