Ksiądz z diecezji płockiej ocenił dzieci na podstawie profili rodziców na… Facebooku. Zamieszanie wokół Komunii Świętej

image_pdfimage_print

Księża wciąż zaskakują parafian nowymi pomysłami, które raczej nie ułatwiają im życia. Kilka dni temu opisaliśmy sprawę księdza z województwa małopolskiego, który nakazał młodzieży przystępującej do sakramentu Bierzmowania, podpisać kontrowersyjne oświadczenie. Wczoraj wypłynęła sprawa duchownego z diecezji płockiej, który na podstawie profili rodziców na Facebooku ocenił, które z dzieci nie powinno przystąpić do sakramentu Komunii Świętej.

Sprawę opisał Onet.pl, a nagłośnił ją lokalny portal naszamlawa.pl. Ksiądz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie na postawie facebookowych profili rodziców dzieci pierwszokomunijnych miał oceniać, które dziecko nie powinno przystąpić do tego sakramentu. – Nie spodobały mu się treści, publikowane przez niektórych dorosłych – czytamy na onet.pl.

Z relacji portalu naszamlawa.pl wynika, że 31 stycznia doszło do spotkania księdza z rodzicami dzieci, które w tym roku mają przystąpić do pierwszej komunii. Podczas spotkania ksiądz miał powiedzieć, że przeglądał ich profile na Facebooku i na ich podstawie nie powinien dopuścić do sakramentu kilkoro dzieci. Rodzice poinformowali o tym lokalne media. Sprawą zainteresowała się diecezja płocka.

Dziennikarka onet.pl wysłała prośbę o skomentowanie tej sytuacji do rzeczniczki diecezji płockiej. Jak dalej relacjonuje, w odpowiedzi portal otrzymał informację, że parafię we wtorek odwiedził biskup Mirosław Milewski, który rozmawiał z proboszczem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie i wikariuszem odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci do komunii. – Mieli oni wyjaśnić, jak wyglądało spotkanie z 31 stycznia, ale tego w informacji prasowej już nie ma – informuje onet.pl.

Jak wynika z ustaleń portalu, 19 lutego odbędzie się spotkanie z „zainteresowanymi rodzicami” i dziećmi pierwszokomunijnymi. „Spotkanie to pozwoli wyjaśnić zaistniałą sytuację, jak również przybliżyć potrzebę współpracy rodziców dzieci z Kościołem, aby godnie przygotować dzieci do sakramentu” – onet.pl cytuje odpowiedź rzeczniczki Diecezji Płockiej.

Biskup podkreślił konieczność umiejętnego głoszenia Ewangelii życia i docierania z nią do różnych osób, niezależnie od ich sytuacji życiowej i poglądów. Katecheza parafialna dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców powinna być okazją do promocji wartości życia ludzkiego jak również do dialogu z tymi, którzy, zwłaszcza w obecnej sytuacji społecznej w Polsce, myślą inaczej. Diecezja płocka podkreśla, że jest im „przykro z powodu powstałego zamieszania”.

Czytaj także: Ksiądz nakazał podpisać młodzieży dziwne oświadczenie. Fala dyskusji. Internauci podzielni

Źródło: Onet.pl

Fot. Pixabay.