Monitorowanie stanu zdrowia, profilaktyka i leczenie chorób. To propozycje Orlenu dla płocczan i mieszkańców powiatów

image_pdfimage_print

„Kompleksowa profilaktyka, diagnostyka i leczenie nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego” to program, który zainicjował w 2019 roku PKN ORLEN. Koncern przeznaczył na jego realizację 10 mln zł., które w ciągu 6 lat zostaną przeznaczone na m.in. monitorowanie stanu zdrowia, profilaktykę i leczenie chorób. 

Inicjatywa realizowana jest na podstawie podpisanej przez PKN Orlen umowy z Centrum Onkologii – Instytutem im. M. Skłodowskiej-Curie przy współpracy z Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc.

Założeniem głównym projektu jest podjęcie wszelkich inicjatyw prozdrowotnych i zdrowotnych dotyczących chorób układu oddechowego i chorób nowotworowych, wdrożenie programów edukacyjnych, które mają podnieść świadomość na temat czynników ryzyka związanych z zachorowaniem na nowotwory i choroby płuc, uświadomić mieszkańcom konieczność wprowadzenia zmian w swoim stylu życia, które mogą znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory i inne choroby płuc. Program jest skierowany do wszystkich mieszkańców Płocka, powiatu płockiego, sierpeckiego oraz gostynińskiego.

Program i jego założenia oraz potrzebne numery telefonów można znaleźć na stronie Zdrowie dla Płocka