Aukcje, wirtualna skarbonka i program z niespodzianką. Szefowa płockiego sztabu WOŚP: Liczymy, że będziemy mogli pobyć razem… [FOTO]

image_pdfimage_print

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już w najbliższą niedzielę, czyli 31 stycznia. W płockim sztabie wszystko dopięte na ostatni guzik. Będzie inaczej niż zwykle, ale atrakcji na pewno nie zabraknie. W tym roku pieniądze zbierane są na zakup sprzętu do laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Fundacja zamierza kupić specjalistyczne urządzenia, niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej.

Ze względu na trwającą pandemię tegoroczny finał będzie wyjątkowy. Wiele wydarzeń odbędzie się wirtualnie. Koncert główny, który w ostatnich latach odbywał się w Orlen Arenie, tym razem będzie transmitowany na żywo z sali koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Publiczność będzie mogła podziwiać artystów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wystąpią m.in. młodzi artyści z MDK i POKiS, Ryszard Wolbach z Krzysztofem Misiakiem, The Old Crone, Bourbon Band i Robert Cichy z Zespołem.

W planach jest także m.in. jubileuszowy 5. Bieg i Marsz Nordic Walking „Po serce na mecie” oraz zawody strzeleckie na strzelnicy LOK-u. Na ulicach kwestować będzie 350 wolontariuszy. Jednym z nich, tradycyjnie już, będzie prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Jak co roku zapraszamy do udziału w orkiestrze wszystkich, którym los chorych dzieci nie jest obojętny – mówił podczas konferencji prasowej. – Będzie inaczej niż zwykle, ale na pewno nie zabraknie ludzi o dobrych sercach i uda nam się zagrać mimo pandemii.

W czasie ubiegłorocznego finału WOŚP w Płocku udało się zebrać rekordową sumę – 413 tys. złotych. – Nie liczymy na pobicie tego rekordu – przyznała Litosława Koper, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury i szefowa płockiego sztabu WOŚP. – Liczymy, że będzie zdrowo, bezpiecznie i będziemy mogli pobyć razem, choćby wirtualnie.

Już teraz na Allegro trwają aukcje przedmiotów przekazanych przez darczyńców na WOŚP. Jednym z nich jest dwudziestoletnia trąbka płockich hejnalistów, którą podarował prezydent Andrzej Nowakowski. To YAMAHA, model YTR – 6445. Jej dźwięk towarzyszył płocczanom dwa razy dziennie, w czasie odgrywania hejnału, a także podczas tych najważniejszych dla miasta, podniosłych momentów. Do wylicytowania są także m.in. lot nad Płockiem, kurs teoretyczny na pilota, całoroczny karnet do płockiego zoo, rejs rodzinny po Wiśle, weekendowe weekendowe pobyty w hotelach czy koszulki z autografami sportowców. Pieniądze można już także „wrzucać” do uruchomionych w tym roku po raz pierwszy wirtualnych skarbonek.

Cały czas można licytować przedmioty na Aukcje Allegro Płock MDK

A pod tym linkiem wrzucać pieniądze do Skarbonki

Poniżej prezentujemy szczegółowy program Finału WOŚP w Płocku

13.00 – rozpoczęcie imprezy, powitanie
13:10 – 15:30 – czas na prezentacje zespołów i wokalistów z POKiS i MDK
13:10– zespół Cordanera – Bogdan Marciniak
13:35– wokalistki z pracowni MDK Marty Głowackiej
13:50 – taniec brzucha – Agnieszka Świeczkowska
14:00 – wokalistki pracowni MDK Włodzimierza Szpotańskiego
14:30 – zespół Róża & Burza
15:00 – taniec brzucha – Agnieszka Świeczkowska
15:05 – wokalistki z pracowni POKiS Ryszarda Charzyńskiego
15:25 – taniec brzucha – Agnieszka Świeczkowska
15:30 – pokaz taneczny formacji Ultra Bounce Crew
15.35 – Ryszard Wolbach & Krzysztof Misiak
16.35 – The Old Crone
17.35 – Bourbon Band
18.35 – Robert Cichy z zespołem
20:00 – NIESPODZIANKA

Źródło i fot: UMP.