Ogrzewalnia dla bezdomnych czynna dłużej. Apel do mieszkańców

image_pdfimage_print

Z powodu nadchodzącego silnego mrozu ogrzewalnia dla osób bezdomnych będzie czynna dłużej. – W środę i czwartek osoby potrzebujące będą mogły z niej korzystać od godziny 16 do 9 rano, a w weekend od piątku do poniedziałku przez całą dobę – informuje płocki ratusz.

Ogrzewalnia mieści się przy ul. Otolińskiej 23. Przeznaczona jest dla osób bezdomnych, które mogą tam skorzystać z punktu sanitarnego, aneksu kuchennego (przygotować sobie posiłek, gorący napój), wymienić lub wyprać odzież, otrzymać materac noclegowy, środki ochrony osobistej, a także odbyć rozmowę terapeutyczną.

– Istnieje możliwość udzielenia schronienia osobom bezdomnym znajdującym się pod wpływem alkoholu, pod warunkiem stosowania się do zasad współżycia społecznego. W ogrzewalni obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia oraz spożywania alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz palenia tytoniu – tłumaczy Konrad Kozłowski z biura prasowego urzędu miasta.

Apelujemy do mieszkańców Płocka, aby w sytuacji kiedy widzą, że osoba bezdomna przebywa w miejscu gdzie jej życie i zdrowie może być zagrożone, o zgłaszanie takich przypadków do Straży Miejskiej lub Policji. Służby te dowiozą bezdomnych do ogrzewalni.

Bezpłatne numery telefonów, które czynne są całą dobą.

Straż Miejska – 986
Policja – 997

Fot. UMP.