Druga partia szczepionek przeciw COVID-19 dotarła do szpitala na Winiarach. Szczepienia prowadzone są w dwóch punktach

image_pdfimage_print

W miniony poniedziałek do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku dotarła druga partia szczepionek przeciwko COVID-19. Od 28 grudnia w placówce 435 pracowników przyjęło pierwszą dawkę szczepionki. Do piątku będzie zaszczepiona kolejna grupa osób pracujących w szpitalu. 

Do szczepień przeciwko COVID-19 zgłosiło się ok. 1 tys. pracowników szpitala oraz ok. 1300 osób związanych z ochroną zdrowia. Szczepienia prowadzone są od 28 grudnia 2020 r. w dwóch punktach, w tym w przyszpitalnej przychodni.

– Na COVID-19 zaszczepiono już 435 osób, pracowników szpitala wojewódzkiego. Od dzisiaj zaczynamy nowy tydzień szczepień. Dojechała już nowa partia 460 szczepionek, którą mamy wyszczepić do piątku włącznie. Także na koniec tego tygodnia będziemy mieli zaszczepionych blisko 900 osób – mówił Stanisław Kwiatkowski, dyrektor placówki podczas poniedziałkowej telekonferencji.  

W najbliższym czasie, po otrzymaniu odpowiednich wytycznych, zostanie opracowany plan szczepień na COVID-19 dla pracowników medycznych z innych placówek, którzy zgłosili się wcześniej do płockiego WSzZ – dodał dyrektor placówki. 

Dopytywany przez dziennikarzy czy sam już poddał się szczepieniu przeciwko COVID-19, Kwiatkowski przyznał, że tak. – Po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki nie odczuwałem żadnych niepokojących objawów. Nie miałem żadnych problemów. Bez bólu, bez osłabienia, bez gorączki – tłumaczył. – Pracuję cały czas. I tego życzę wszystkim. A zaszczepić się trzeba. To jedyna szansa, żeby nie zachorować albo przejść tę chorobę bardzo łagodnie. 

Źródło: PAP.