Pociągiem z Płocka do Katowic. TLK „Chemik” wykonał swój pierwszy kurs. Cena biletu, godziny odjazdu i przyjazdu

image_pdfimage_print

PKP Intercity wzbogaciło swoją ofertę kolejową dla mieszkańców Płocka, i nie tylko. W rozkładzie jazdy pojawił się pociąg dalekobieżny, którym pasażerowie dojadą z Płocka do Katowic przez Gostynin, Łódź i Częstochowę. 10 stycznia, czyli w niedzielę, pociąg miał swój pierwszy kurs.

Jak informuje przewoźnik, uruchomiona została jedna para kursów relacji Płock – Katowice – Płock z postojami pośrednimi m.in. w Gostyninie, Kutnie, Łodzi-Widzewie i Częstochowie. Ze względu na uwarunkowania związane z pandemią pociąg TLK „Chemik” rozpoczął kilka tygodni później, niż zapowiadał to pierwotnie przewoźnik.

Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy spółki wyjaśnia, że dogodną możliwość dotarcia w różne rejony kraju zapewnią przesiadki, np. w Łodzi na pociąg IC „Kazimierz” do Krakowa. Odjazd „Chemika” z Płocka zaplanowano na godz. 5:24. Podróż do Łodzi trwa nieco ponad dwie godziny, do Katowic dociera o godz. 10:38. Z kolei z Katowic „Chemik” wyjeżdża o godz. 17:31, a do Płocka dojeżdża o godz. 23:06. Cena biletu z Płocka do Katowic w klasie I to 86 zł, a w kl. II – 39,90 zł. Kurs będzie realizowany codziennie.

Jak przewiduje PKP Intercity, wkrótce czas podróży ulegnie skróceniu. Na razie trasa pociągu będzie nieco dłuższa – przez Łowicz i Koluszki. Po otwarciu modernizowanej obecnie linii kolejowej nr 16 „Chemik” pojedzie zaś standardowym korytarzem przez Łęczycę i Zgierz. 

Spółka zapowiada jednocześnie, że trwająca epidemia i związane z tym ograniczenia wprowadzane w sferze publicznej przyczyniają się do mniejszego zapotrzebowania na podróże koleją. W związku z tym PKP Intercity na podstawie prowadzonych na bieżąco analiz frekwencji w swoich pociągach może wprowadzać zmiany w siatce połączeń, dostosowując ofertę do aktualnego zainteresowania.

Źródło: PKP Intercity
Fot. NaKolei.pl