Ulica Pocztowa będzie zamknięta! Rozpoczyna się duży remont

image_pdfimage_print

– Ze względu na przebudowę ul. Pocztowej zostanie ona zamknięta dla ruchu w terminie od 11 stycznia do 31 sierpnia 2021 r. W okresie prac zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu umożliwiająca mieszkańcom dojazd do posesji – informuje płocki ratusz. Dla pozostałych użytkowników zostały wyznaczone objazdy drogami gminnymi na terenie Miasta Płocka oraz Gminy Słupno. Urząd miasta apeluje do kierowców o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu i korzystanie z objazdów.

Miejski Zarząd Dróg wraz z wykonawcą inwestycji – firmą Budomont – zrealizuje inwestycję drogową na osiedlu Borowiczki – przebudowę ulicy Pocztowej. Realizacja tego zadania to koszt blisko 5 mln złotych. W ramach prac powstanie nowa infrastruktura drogowa i podziemna oraz oświetlenie uliczne.

Ulica Pocztowa będzie przebudowana na odcinku 874 mb w dwóch etapach: pierwszy od granicy miasta do mostu o długości 617 m i drugi od mostu do skrzyżowania z ul. Harcerską i ul. Korczaka o długości 257 m. W ramach rozbudowy zostanie poszerzona jezdnia ul. Pocztowej do szerokości 6 m wraz z wymianą jej konstrukcji, powstanie oświetlenie uliczne, chodniki, zjazdy, dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Zostanie wybudowana także kanalizacja deszczowa z urządzeniami oczyszczającymi i wylotem do rowu melioracyjnego.

Fot. UMP.