Złagodzenie obostrzeń dla dzieci na czas ferii. Rozporządzenie w sprawie jeszcze dziś

image_pdfimage_print

– Chcemy dopuścić możliwość przebywania na wolnym powietrzu dzieci bez opieki dorosłych – zapowiedział na dzisiejszej konferencji prasowej minister resortu zdrowia Adam Niedzielski. Dzisiaj zostanie wydane rozporządzenie, które zacznie obowiązywać od jutra.

W związku z epidemią koronawirusa wszyscy uczniowie w całym kraju mają ferie zimowe w tym samym terminie. Jednym z obostrzeń, które obowiązuje jest zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Zniesienie tego przepisu zapowiedział minister zdrowia. – W godzinach 8-16 dzieci będą mogły przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania – mówił minister.

– Mamy okres ferii, tych ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach. Chcielibyśmy jednak dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach 8-16 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania – podkreślił Niedzielski.

Źródło: Onet.pl
Fot. Pixabay.