Groził żonie, że ją zabije. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia

image_pdfimage_print

Policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie podczas świątecznej interwencji stanowczo zareagowali na stosowaną przemoc przez 67-letniego mężczyznę wobec swojej żony. Funkcjonariusze zatrzymali agresora. Wczoraj doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad żoną.

– W sobotnie popołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie interwencji domowej w powiecie płockim. Według informacji mąż miał znęcać się psychicznie nad swoją żoną oraz grozić jej pozbawieniem życia i zdrowia. Policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie, znający lokalne środowisko, szybko zorientowali się, że zgłoszenie dotyczy mężczyzny, wobec którego prowadzili już interwencje – relacjonuje Lewandowska. – Na miejscu roztrzęsiona kobieta postanowiła przerwać milczenie. Opowiedziała policjantom o słownym ataku swojego męża, który wszczął awanturę, poniżał ją i ubliżał, wielokrotnie grożąc pozbawieniem życia. W tej sytuacji reakcja funkcjonariuszy, mogła być tylko jedna. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego 67-latka i osadzili go w policyjnym areszcie.

Lewandowska dodaje, że poniedziałek 28 grudnia, wraz z zebranym materiałem dowodowym, policjanci doprowadzili podejrzanego do płockiej prokuratury. Tam mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad żoną, za który grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator przychylił się do wniosku policjantów o objęciu agresora policyjnym dozorem i zastosowaniu zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. W asyście policjantów mężczyzna opuścił już wspólnie zajmowany lokal z pokrzywdzoną.

Fot. Pixabay.