Tragedia na drodze koło Sierpca. Nie żyją trzy osoby – rodzeństwo i 44-letnia kobieta

image_pdfimage_print

Do bardzo tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś, 26 grudnia, w miejscowości Studzieniec koło Sierpca. Na skutek zderzenia dwóch aut trzy osoby nie żyją, trzy zostały ranne.

Do wypadku doszło po godzinie 13 w miejscowości Studzieniec, dwieście metrów za granicą z Sierpcem. Jak ustalił Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl, zderzyły się tam dwa auta osobowe. Oficer prasowy straży pożarnej w Sierpcu, Waldemar Goczyński, sprecyzował później, że nissanem i volkswagenem podróżowały dwie rodziny, w sumie sześć osób.

– Dwie osoby zmarły na miejscu, niestety, jak później się okazało, kolejna w karetce – powiedział strażak. Dodał, że ofiary to 44-letnia kobieta i rodzeństwo w wieku od 17 do 25 lat.

W akcji ratunkowej brały udział trzy Lotnicze Pogotowia Ratunkowe: z Warszawy, Bydgoszczy oraz Olsztyna. – Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala. Jedna karetką, dwie Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym – podaje Waldemar Goczyński.

– Na miejscu pracuje 24 strażaków i sześć samochodów oraz trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Policja Mazowsze zabezpiecza miejsce zdarzenia i wyznacza objazdy – czytamy na Twitterze Mazowieckiej Straży Pożarnej.

Źródło: TVN24/Mazowiecka Straż Pożarna
Fot. Mazowiecka Straż Pożarna (Twitter).