Żywa szopka bożonarodzeniowa w płocki zoo. Jest też wyjątkowa trasa [FOTO]

W czasie Świąt Bożego Narodzenia warto wybrać się na rodzinny spacer do płockiego ZOO. Zobaczycie tu jedyną w swoim rodzaju Szopkę Bożonarodzeniową z Marią, Józefem i małym Jezusem w otoczeniu zwierząt. Będzie to okazja by, przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd, poczuć magię Świąt.

Żywą szopkę ze Świętą Rodziną będzie można podziwiać 25, 26 i 27 grudnia w godz. 11-13 w okolicy wybiegu lwów i lampartów perskich. Szopka to nie jedyny powód aby wybrać się do płockiego ogrodu zoologicznego. Dla wielu zwierząt, zima to ulubiona pora roku. To teraz stają się bardziej aktywne i dają się lepiej obserwować niż latem.

Zwiedzający mają więc okazję spaceru specjalnie opracowaną Trasą Zimowego Zwiedzania. Po drodze można będzie zobaczyć m.in.: renifery, pantery śnieżne, tygrysy syberyjskie, makaki japońskie, daniele, żurawie mandżurskie, foki szare, pandy małe czy puszczyki mszarne. Wszystkie zimowe ekspozycje zaznaczone są na specjalnej mapce, którą bezpłatnie otrzymacie w kasie biletowej. Zwierzęta można obserwować także w pawilonach: Tamaryn i Marmozet, Ptaków Tropikalnych, Akwarium i Herpetarium.

Przypominamy, że płocki ogród zoologiczny jest czynny we wszystkie dni świąteczne w godzinach 9.00 – 16.00. Kasy biletowe czynne są do godz. 15.00.

Źródło i fot: Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku.