Rzucali małym szczeniakiem o ziemię, jak piłką. Sąd wydał wyrok w sprawie

Sąd w Płocku podjął decyzję w sprawie dwóch chłopców (6 i 9 lat). Latem tego roku nagrano ich podczas okrutnej zabawy. Chłopcy podrzucali małego pieska do góry i patrzyli, jak zwierzę z impetem wpada do kałuży. Sąd sprawę umorzył i kompletnie nikt nie poniesienie konsekwencji za znęcanie się nad szczeniakiem.

– Sąd rodzinny w Płocku zdecydował o umorzeniu postępowania wobec obu chłopców – podał „Super Express”. Uznano jednak, że młodszy z nich, 6-latek, wykazuje „przejawy demoralizacji”. Przed sądem odpowiadali rodzice dzieci – informuje Wirtualna Polska.

Dramat kilkutygodniowego szczeniaka rozegrał się we wsi Orszymowo pod Płockiem w sierpniu tego roku. Dwóch chłopców w wieku 6 i 9 lat podrzucało psem jak piłką do gry. Zwierzę kilkakrotnie upadało na ziemię i do kałuży z wodą. Wszystkie te drastyczne zachowania uwieczniono na filmie. – Pies, nad którym się znęcano na szczęście przeżył i został odebrany przez „Pogotowie dla Zwierząt” i przewieziony do kliniki weterynaryjnej w Warszawie. Tam zajmują się nim lekarze – informowało wówczas o zdarzeniu Pogotowie dla Zwierząt. Szczenię interwencyjnie odebrano, a sprawę zgłoszono policji.

Czytaj także: Dramatyczne chwile w życiu szczeniaka. 6 i 9 latek rzucali psiakiem o ziemię jak piłką

Fot. Facebook (Pogotowie dla Zwierząt).