Zachwyca nocną iluminacją, przyciąga wzrok architekturą. ORLEN ARENA obchodzi 10 urodziny [KONKURS] [FOTO]

image_pdfimage_print

Jest to chyba jeden z bardziej charakterystycznych budynków w naszym mieście. W dzień przyciąga wzrok jego nietypowa architektura, a w nocy iluminacja świetlna. Dziś obchodzi swoje… 10 urodziny. Mowa o Orlen Arenie, której uroczyste otwarcie miało miejsce 13 listopada 2010 roku.

 

Budowa Hali Widowiskowo Sportowej ORLEN ARENA rozpoczęła się 5 kwietnia 2009 roku. Halę zaprojektował Henryk Nowacki z zespołem z Modern Construction Design MCD SP. z o.o. z Poznania. Budowa trwała niespełna półtora roku, a jej wykonawcą było konsorcjum firm z płocką Vectrą na czele. Koszt budowy wyniósł ponad 100 milionów złotych.

Oficjalne otwarcie odbyło się 13 listopada 2010 roku. Wydarzeniu towarzyszył widowiskowy koncert francuskiego kompozytora Jeana Michaela Jarra. Na co dzień hala jest sportowym domem płockich szczypiornistów – SPR Wisła Płock, którzy rozgrywają w niej mecze piłki ręcznej. Jednakże na przełomie mijającej dekady mury hali były bardzo gościnne również dla innych rodzajów imprez i odbywały się tu m.in. gale sportów walki, koncerty, musicale, przedstawienia teatralne, rewie baletowe i operetkowe, mecze siatkówki, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, czy także targi, wystawy, szkolenia i konferencje. Dzięki międzynarodowym występom zarówno sportowym, jak i artystycznym, hala znana jest nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie.

– Chcieliśmy, aby ten dzień, a nawet weekend był szczególny i w planach mieliśmy zorganizowanie dwudniowej imprezy sportowo-kulturowej związanej z naszą Halą dla wszystkich płocczan, jednak sytuacja związana z pandemią nie jest naszym sprzymierzeńcem i te plany musimy odłożyć w czasie. Na ten czas zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie, którego zasady dostępne są na naszej stronie internetowej – mówi nam Konrad Kowal, kierownik działu marketingu MOSiR Płock.

Od niespełna trzech lat zarządcą hali jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock Sp. z o.o., który dba zarówno o infrastrukturę w samej hali, jak i dookoła niej. Na terenie w pobliżu obiektu powstał plac zabaw dla najmłodszych, fontanna wraz z miejscem do wypoczynku, siłownia pod chmurką, stoły do gry w szachy oraz cieszący się ogromną popularnością Skate Park. W samej hali znajduje się siłownia, sale sportowe oraz ścianka wspinaczkowa. Część pomieszczeń została wynajęta płockim przedsiębiorcom. Swoje działalności zdecydowało się tu ulokować kilkunastu najemców.

Zarząd spółki prężnie działa nad właściwym funkcjonowaniem obiektu oraz realizuje szereg działań, aby przez kolejne dziesięciolecia ORLEN ARENA nadal dostarczała niezapomnianych wrażeń odwiedzającym jej osobom, a także tętniła sportowo-widowiskowym życiem.

Więcej o konkursie na stronie 10 Urodziny Orlen Areny

 

Fot. UMP.