Jest porozumienie Orlenu z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym. Kolejny krok do powstania szpitala tymczasowego

image_pdfimage_print

PKN Orlen podpisał porozumienie z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Płocku w sprawie zatrudnienia personelu medycznego. Placówka medyczna będzie pracodawcą dla kadry – informuje spółka. Koncern jest zaangażowany w pozyskanie kadry medycznej i systematycznie będzie przekazywać kandydatury osób rekomendowanych do pracy.

Uruchomienie i funkcjonowanie szpitala tymczasowego w Płocku będzie wymagało zatrudnienia personelu medycznego i wspierającego, w tym m.in. 52 lekarzy, 152 pielęgniarek i pielęgniarzy, 120 opiekunów medycznych, 34 ratowników medycznych, a także sekretarek i sekretarzy medycznych oraz kierowców – wymienia PKN Orlen. Ich pracodawcą będzie Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku.

Spółka wyjaśnia, że zakres obowiązków związanych z pracą w szpitalu tymczasowym będzie określany w zależności od specjalizacji. Orlen deklaruje, że osobom zatrudnionym spoza Płocka zapewnione zostanie zakwaterowanie i wyżywienie. Koncern zwrócił się z prośbą o wsparcie w zabezpieczeniu personelu na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku m.in. do Naczelnej Izby Lekarskiej, Naczelnej Izby Pielęgniarek, struktur Wojsk Obrony Terytorialnej oraz ZHR.

Do tej pory spółka – jak zapewnia – zabezpieczyła 194 kontenery medyczne, w których przygotowanych zostanie ok. 200 łóżek dla pacjentów z SARS-CoV-2 oraz zaplecze, niezbędne do funkcjonowania szpitala tymczasowego w Płocku. Po zakończeniu pandemii placówkę będzie można zdementować w ciągu kilku dni i zmagazynować i wykorzystać do innych działań specjalnych, np. na potrzeby wojska. Z kolei płyty, czy piasek użyte do przygotowania terenu zostaną przeznaczone na potrzeby innych inwestycji realizowanych przez Orlen.

Dodamy, że według wcześniejszych zapowiedzi PKN Orlen, szpital tymczasowy ma być gotowy 20 listopada. Najpierw na 100 łóżek, a docelowo na 200. Placówka medyczna powstaje na terenie Centrum Badawczo Rozwojowego należącego do spółki.