Posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Płocku. Zła sytuacja w szpitalach, pomoc dla seniorów i dzieci

image_pdfimage_print

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zwołał dziś w formie zdalnej posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu online uczestniczyli m.in. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, dyrektor ds. Lecznictwa Szpitala Św. Trójcy, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, przedstawiciele służb mundurowych – Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Wojsk Obrony Terytorialnej, przedstawiciele jednostek organizacyjnych miasta – MOPS, Komunikacji Miejskiej, Wodociągów Płockich oraz wydziałów Urzędu Miasta Płocka.

Podczas posiedzenia omówiono aktualną sytuację w mieście i regionie związaną z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Przedstawiciele szpitali poinformowali o trudnej sytuacji w placówkach z powodu absencji personelu oraz powiększającej się liczbie osób wymagających hospitalizacji z powodu COVID-19. W rozwiązaniu tego problemu ma pomóc budowa szpitala tymczasowego, który powstaje na terenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w Parku Przemysłowo-Technologicznym. Jego budową zajmuje się PKN Orlen, według wytycznych przekazanych przez Wojewódzki Szpital Zespolony. Placówka ma zacząć działać od 20 listopada.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej świadczy pomoc seniorom w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, aby mogli pozostać w domach. Kontakt pod nr tel. 24 364 02 38 oraz 603 605 575. Pomoc udzielana jest przez siedem dni w tygodniu w godz. 8.30-19.00 w dni robocze, natomiast w soboty i niedziele w godz. 9.00-16.00. Wkrótce, w związku z objęciem nauką zdalną wszystkich uczniów, podobnie jak na wiosnę, MOPS uruchomi dowóz ciepłego posiłku dla dzieci. Na spotkaniu spółki miejskie przekazały informację, że wdrożony reżim sanitarny, pozwala na sprawne wykonywanie zadań, tj. w zakresie dostawy wody i odbioru ścieków, transportu publicznego oraz odbioru odpadów komunalnych.

Źródło i fot: UMP.