Narodowe Święto Niepodległości uczczą na sportowo. Zapisy do udziału w biegu jeszcze tylko dziś!

image_pdfimage_print

Już 11 listopada na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego w Płocku odbędzie się niecodzienny bieg – Płocka Mila Niepodległości. Uczestnicy wydarzenia na sportowo uczczą święto niepodległości. Do udziału w wydarzeniu należy zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy. Zapisy jeszcze tylko dziś! 

Jest to pierwszy taki bieg w naszym mieście, podczas którego uczestnicy pobiegną na dystansie jednej mili, czyli około 1,6 km. Organizatorem wydarzenia jest Płocka Liga Biegowa, którą tworzą: Płockie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock Sp. z o.o., Fundacja Rykowisko oraz Adrenaline Rush OCR.

Biegowi Głównemu towarzyszyć będą również biegi dzieci. O oprawę patriotyczną zadbają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Zawodnicy odśpiewają Hymn Państwowy a nad stadionem dumnie będzie powiewała biało-czerwona flaga.

W trakcie dekoracji zwycięzców biegu, odbędzie się również uhonorowanie najlepszych zawodników Płockiej Ligi Biegowej. Organizatorzy przewidzieli liczne kategorie, aby jak najwięcej osób mogło rywalizować o trofea sportowe. Zapewniają również, że impreza odbędzie się zgodnie z obowiązującymi wytycznymi i obostrzeniami związanymi z zapobieganiem chorobie COVID 19, dlatego m.in. zawodnicy będą startowali w seriach, tak żeby zminimalizować ryzyko kontaktu.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz zapisy na stronie: Płocka Mila Niepodległości