Prezydent Płocka do prezesa PKN Orlen: Szkoda, że Pan Prezes nie udzielił oficjalnej odpowiedzi

Dotychczas do płockiego ratusza nie wpłynęła odpowiedź od prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka na pismo, które prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski skierował 12 sierpnia 2020 roku. W piśmie prezydent zaproponował, aby płocki koncern objął patronat – jako sponsor tytularny – nad budowanym obecnie stadionem im. Kazimierza Górskiego w naszym mieście. Co więcej, spółka w sprawie zaangażowania nie podejmuje nawet rozmów z władzami miasta.

W poniedziałek prezydent Andrzej Nowakowski skierował do prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka list, w którym dementuje plotkę, że „Orlen poważnie rozważa propozycję prezydenta”.

– Szkoda, że pan Prezes dotąd nie udzielił oficjalnej odpowiedzi na moje pismo z 12 sierpnia 2020 roku, w którym zwracałem się z taką właśnie propozycją. Jestem przekonany, że znalezienie możliwości wsparcia budowy obiektu sportowego dla Płocka jest kwestią dobrej woli władz Orlenu, tak, jak miało to miejsce np. przy zakupie dzieła sztuki – obrazu Tamary Łempickiej – dla Muzeum Mazowieckiego czy rękopisów Fryderyka Chopina dla stołecznego muzeum poświęconego wybitnemu kompozytorowi – czytamy między innymi w liście.

List cytujemy w całości: