Prezydent Płocka do prezesa PKN Orlen: Szkoda, że Pan Prezes nie udzielił oficjalnej odpowiedzi

image_pdfimage_print

Dotychczas do płockiego ratusza nie wpłynęła odpowiedź od prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka na pismo, które prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski skierował 12 sierpnia 2020 roku. W piśmie prezydent zaproponował, aby płocki koncern objął patronat – jako sponsor tytularny – nad budowanym obecnie stadionem im. Kazimierza Górskiego w naszym mieście. Co więcej, spółka w sprawie zaangażowania nie podejmuje nawet rozmów z władzami miasta.

W poniedziałek prezydent Andrzej Nowakowski skierował do prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka list, w którym dementuje plotkę, że „Orlen poważnie rozważa propozycję prezydenta”.

– Szkoda, że pan Prezes dotąd nie udzielił oficjalnej odpowiedzi na moje pismo z 12 sierpnia 2020 roku, w którym zwracałem się z taką właśnie propozycją. Jestem przekonany, że znalezienie możliwości wsparcia budowy obiektu sportowego dla Płocka jest kwestią dobrej woli władz Orlenu, tak, jak miało to miejsce np. przy zakupie dzieła sztuki – obrazu Tamary Łempickiej – dla Muzeum Mazowieckiego czy rękopisów Fryderyka Chopina dla stołecznego muzeum poświęconego wybitnemu kompozytorowi – czytamy między innymi w liście.

List cytujemy w całości: