Początek prac na ulicy Boryszewskiej. Plac budowy przekazany

image_pdfimage_print

Ulica Boryszewska – łącząca osiedle Zielony Jar z osiedlem Dworcowa – staje się coraz ważniejsza dla układu komunikacyjnego Płocka. Płocki ratusz rozpoczyna jej przebudowę. W poniedziałek przekazano wykonawcy plac budowy. – Za kilka miesięcy będziemy mieli drogę z nową nawierzchnią i chodnikiem – zapowiedział prezydent Andrzej Nowakowski.

Ulica Boryszewska od dawna aż prosiła się o remont, jej stan jest bowiem opłakany – oględnie mówiąc. Dla mieszkańców Podolszyc Północnych i Zielonego Jaru stanowi dobre połączenie z obwodnicą. Wystarczy bowiem z alei Armii Krajowej skręcić w ul. Żyzną, żeby dojechać do Boryszewskiej, dojechać do ronda, na którym jest zjazd na obwodnicę.

W pierwszej kolejności zostaną na ulicy wybudowane sieci: wodociągowa, sanitarna, kanalizacja deszczowa wraz z wylotem do rzeki Rosicy i oświetlenie uliczne. Po obu stronach asfaltowej jezdni powstaną chodniki dla pieszych. 

– Inwestycja będzie kosztować blisko 3,4 mln zł i zakończy się jeszcze w tym roku. Usprawni komunikację między osiedlami Zielony Jar – Podolszyce Północ – Międzytorze – Dworcowa – Kostrogaj – mówi Konrad Kozłowski z biura prasowego ratusza.

Fot. UMP.