Kapitalny Sklep czynny w galerii Wisła. Można przynieść tam używane rzeczy, a one zyskają nowe życie [FOTO]

image_pdfimage_print

Płocczanie przynoszą do sklepu używane ubrania, książki, zabawki, a nawet meble, pod warunkiem, że są w dobrym stanie. Pieniądze z ich sprzedaży są w całości przeznaczone na pomoc dla potrzebujących. Tak działa Kapitalny Sklep, którego druga placówka działa od minionej soboty w galerii handlowej Wisła.

To druga lokalizacja niezwykłego sklepu, który zadebiutował na płockim rynku wiosną 2018 roku. Idea Kapitalnego Sklepu skrystalizowała się ponad dwa lata temu, kiedy przy ul. Tumskiej 9 powstał pierwszy w Płocku sklep charytatywny. Jak to działa? Płocczanie przynoszą do sklepu używane ubrania, książki, zabawki, a nawet meble. Pieniądze z ich sprzedaży są w całości przeznaczone na pomoc dla potrzebujących. Zatem niepotrzebne jednym przedmioty – dzięki inicjatywie – zyskują nowe życie, służąc innym. 

Sklep zajął lokal o powierzchni ponad 116 mkw. na pierwszym piętrze Galerii. Kapitalny Sklep i jego wolontariusze zostali dostrzeżeni już w 2019 roku, kiedy otrzymali wyróżnienie w konkursie „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”, zorganizowanym przez urząd marszałkowski. Odwiedzający sklep charytatywny mogą liczyć na duży wybór odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej, a nawet książki, płyty, zabawki i ceramikę. Asortyment jest naprawdę bardzo duży, a ceny niewielkie. 

Kapitalny Sklep powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Wolontariuszy „Kapitał Ludzki”.

Fot. Kacper Kotarski.