„Żądamy zaniechania testów, izolacji i kwarantanny”. W Płocku odbędzie się marsz przeciwników restrykcji

image_pdfimage_print

„Nieuzasadnione jest generowanie paniki i strachu oraz ograniczanie praw obywatelskich” – napisali organizatorzy marszu przeciwko pandemii koronawirusa i związanych z nią restrykcjami. Ogólnopolska akcja „Marsz o Wolność” rozpocznie się w sobotę, 10 października, o godz. 13 na ulicach polskich miast. W Płocku również.

Płocki protest odbędzie się na Starym Rynku, i tak jak w innych miastach, rozpocznie się o godz. 13. „Marsz o Wolność” – organizowany jest przez przeciwników restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Hasło pokojowego protestu to: „Żądamy zakończenia plandemii”.

– Żądamy zaniechania wszelkich testów, izolacji i kwarantanny – czytamy w zaproszeniu na wydarzenie. Organizatorzy – StopCovid Płock w swoich postulatach powołują się na „największe autorytety światowe (m.in. prof. Sucharit Bhakdi, prof. John Ioannidis, prof. Klaus Puschel) twierdzą, że nowy koronawirus COVID-19 NIE różni się od innych koronawirusów, a liczba osób, dla których ten wirus okazał się śmiertelny jest o wiele razy niższa niż podają oficjalne dane. Nieuzasadnione jest generowanie paniki i strachu oraz ograniczanie praw obywatelskich”.

– Zdecydowana większość osób zmarła z innych powodów, a po prostu dodatkowo byli bezobjawowymi nosicielami wirusa – twierdzą przeciwnicy restrykcji związanych z pandemią Covid 19. – Żądamy powrotu służby zdrowia do pracy – podkreślają. 

„Marsz o wolność” to kontynuacja protestów, które odbyły się w Polsce od początku ogłoszenia epidemii. 10 października 2020 r. odbędą się protesty w całej Polsce, jako zapowiedź wielkiego marszu ulicami Warszawy i innych państw na całym świecie 24 października 2020 r.

Fot. Pixabay.