Czwarta edycja akcji „Drzewa Młodych Płocczan”. Gdzie w tym roku młodzi rodzice posadzą drzewa?

Płocki ratusz rozpoczyna nasadzenia drzew w ramach czwartej edycji akcji „Drzewa Młodych Płocczan”. Pierwsze rośliny młodzi rodzice zasadzą we wtorek 6 października. Drzew przybędzie na skwerze u zbiegu ul. Łukasiewicza i Al. Kobylińskiego – klony pospolite, w Alei Roguckiego – miłorzęby japońskie. Z kolei 7 października brzozy brodawkowate posadzone będą przy ul. Reja. Łącznie na ulicach i skwerach Płocka rodzice zasadzą 31 drzew.

– To tylko część zaplanowanych na ten rok wszystkich nasadzeń na terenie miasta. W sumie w 2020 roku posadzimy 260 drzew, 3227 krzewów oraz 5671 roślin wieloletnich – tłumaczy Małgorzata Palusińska z biura prasowego ratusza. – Wśród zaplanowanych do posadzenia gatunków są np. graby pospolite, kasztanowce czerwone, brzozy brodawkowate, jarząby szwedzkie, tawuły gęstokwiatowe, róże okrywowe, sosna górska i winobluszcz pięciolistkowy – wymienia. Palusińska dodaje, że nasadzenia będą realizowane w różnych częściach miasta, m.in. na osiedlach: Kolegialna, Radziwie, Wyszogrodzka, Dworcowa, Podolszyce Północ i Podolszyce Południe.

Fundusze na część nasadzeń pochodzą z dofinansowania, które płocki ratusz pozyskał ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020” na realizację projektu „Zielone płuca dla Płocka – nasadzenia w 2020 r. na rzecz bioróżnorodności i klimatu”. Celem projektu jest tworzenie nowych i rewitalizacja już istniejących terenów zielonych na terenie miasta.

Fot. Archiwum UMP.