Ogromna szansa dla młodych ludzi. Ruszył nabór do projektu w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym

image_pdfimage_print

Profesjonalne szkolenia, staże w dużych firmach, a w konsekwencji możliwość zatrudnienia młodych osób. To wszystko dzięki nowemu projektowi unijnemu. Co trzeba zrobić, by wziąć w nim udział? Już dziś wystarczy zgłosić się do Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Tam uzyskasz wsparcie i szczegółowe informacje.

Rynek pracy w województwie mazowieckim nie jest łatwy. Szczególnie dla młodych ludzi, którzy nie mogą się pochwalić bogatym doświadczeniem w CV. Co mają zrobić osoby, które są przed trzydziestką, a do tego zajmują słabo opłacane stanowiska lub pracują na umowach cywilnoprawnych? Nie, nie muszą czekać na łut szczęścia. Teraz za sprawą Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który korzystając ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizuje projekt „Zaprojektuj swoją przyszłość z POWEREM”, oferuje nowe narzędzia i realne szanse rozwoju.

Duża firma i stabilne zatrudnienie. Program PPP-T daje możliwości!

Warunki przyjęcia do projektu nie są wygórowane:
• Uczestnik musi być w wieku 18-29 lat,
• być mieszkańcem województwa mazowieckiego,
• pracować, ale na umowie krótkoterminowej lub cywilnoprawnej (np. umowa zlecenie),
• przy tym musi zarabiać mniej niż najniższa krajowa (2.600 zł brutt).

Korzyści z udziału w projekcie mogą być ogromne. Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny daje bowiem możliwość zatrudnienia w renomowanych firmach z regionu płockiego – w tym w spółkach Grupy Orlen.

Ścieżka wsparcia uczestników szkolenia jest ściśle zaprojektowana:
• W pierwszej kolejności uczestnicy odbędą profesjonalne szkolenia, zgodne z preferencjami zidentyfikowanymi przez doradcę zawodowego,
• W czasie szkoleń uczestnicy zdobędą nowe umiejętności i kwalifikacje, potwierdzone uznanym certyfikatem,
• Następnie mogą liczyć na płatny, 3-miesięczny staż,
• Ponadto, uczestnicy mogą w trakcie całego projektu korzystać ze wsparcia specjalistów, w tym doradcy zawodowego i pośrednika pracy.

Na tym jednak formy wsparcia oferowane przez Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny nie kończą się. Bo uczestnicy mogą też starać się o zwrot kosztów dojazdu na szkolenia oraz np. refundację kosztów opieki nad dzieckiem na czas szkolenia. Co dalej?
3-miesięczny staż pozwala uczestnikom na pokazanie swoich umiejętności i zdolności. Uczestnicy programu, którzy wykażą chęć do pracy i nauki, mają ogromne szanse na znalezienie stałego zatrudnienia w dużych firmach z regionu płockiego.

PPP-T na zgłoszenia czeka do 19 października. Skontaktujcie się pod numerem telefonu 24 364 45 30 lub piszcie szkolenia@pppt.pl.