Koronawirus. Wstrzymano planowe przyjęcia pacjentów w szpitalu na Winiarach

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Marcina Kacprzaka w Płocku z powodu koronawirusa wstrzymał przyjęcia planowe pacjentów oraz porody rodzinne. Ma to związek z sytuacją epidemiczną.

– Wojewoda nakazał nam przygotować 84 łóżka covidowe, czyli na ten cel oddajemy nie tylko cały oddział zakaźny, ale i płucny. Decyzja przyszła dziś, w czwartek, właśnie to przygotowujemy. Oprócz tego szpital jest zobowiązany przygotować 9 łóżek OIOM-owych. Sytuacja w placówce robi się coraz bardziej poważna – mówił Stanisław Kwiatkowski, dyrektor placówki „Gazecie Wyborczej. Płock”.

W miniony czwartek na oddziale zakaźnym przebywało 20 pacjentów z dodatnim wynikiem badania na koronawirusa. Izolatek jest tam tylko 16, ale w ogóle łóżek – 58. Na płucnym łóżek jest 26.

Władze szpitala postanowiły wstrzymać do odwołania przyjęcia planowe na wszystkie oddziały, nie będą się też odbywały porody rodzinne. – Pacjenci w stanach ostrych, onkologiczni albo z wypadków nadal będą przyjmowani i leczeni. Czynne są też wszystkie przychodnie specjalistyczne, tam na razie pacjenci mogą zgłaszać się bez przeszkód, oczywiście z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych – podkreślał Stanisław Kwiatkowski.

Źródło: Gazeta Wyborcza. Płock.