Okradł i pobił dostawcę jedzenia. Płocczaninowi grozi za to 5 lat więzienia

image_pdfimage_print

W poniedziałek wieczorem do jednej z płockich restauracji wpłynęło zamówienie kilku posiłków z dostawą pod wskazany adres. Z zamówieniem wyruszył pracownik restauracji. Kiedy 40-latek był już pod wskazanym adresem, drzwi od mieszkania otworzyło dwóch mężczyzn. Jeden z nich odebrał zamówienie od dostawcy, a kiedy ten wręczył mu rachunek, zaczął go kopać i popychać po czym zamknął drzwi od mieszkania – relacjonuje Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Dostawca wrócił do siedziby restauracji, gdzie wezwano już patrol Policji. Po zrelacjonowaniu policjantom przebiegu zdarzenia rozpoczęły się działania, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Pod wskazanym adresem policjanci zastali starszego mężczyznę, który oświadczył, że w jego mieszkaniu była impreza, w której uczestniczyło kilka osób i potwierdził, że był zamawiany posiłek z dostawą. – W mieszkaniu były butelki po alkoholu, jak również pudełka z restauracji, której pracownik został pobity. Właściciel mieszkania został zatrzymany, a policjanci nadal byli na tropie kolejnych uczestników libacji alkoholowej – tłumaczy Lewandowska.

W niespełna trzy godziny do policyjnego aresztu trafiło dwóch płocczan (21 i 40 lat) podejrzewanych o kradzież rozbójniczą. Wczoraj, po wytrzeźwieniu, mężczyźni zostali przesłuchani. Dwóch po czynnościach zostało zwolnionych, natomiast 40-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, która zdecyduje o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay.