Największa inwestycja drogowa w powiecie płockim została zakończona. Ogromna ulga dla kierowców

To świetna wiadomość dla kierowców. Zakończyła się właśnie jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w regionie płockim – budowa trasy łączącej drogi krajowe nr 60 i 10. Ruchliwe trasy codziennie pokonuje kilka tysięcy samochodów. Od tej pory na pewno stała się dużo bezpieczniejsza.

Droga łącząca gminy Bielsk i Zawidz oraz dwie „krajówki” – DK 60 do Ciechanowa i DK 10 w stronę Warszawy, które dotychczas były w tragicznym stanie. Dzięki inwestycji całą trasę przebudowano i zmodernizowano. Powstała nowa nawierzchnia i pobocza. Drogę wzmocniono tak, by przyjęła ciężki ruch z tej części regionu. Wyremontowano również dwa mosty.

– Udało się w sposób znaczący, w zasadzie można powiedzieć taki, jak życzyli sobie mieszkańcy, zmodernizować tę drogę. Jeżeli chodzi o poprawę stanu bezpieczeństwa i jakość podróżowania tą drogą – mówił dla TVP3 Tomasz Kominek, dyrektor płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie.

Inwestycja kosztowała ponad 7 mln złotych. 95 proc. funduszy udało się władzom powiatu płockiego pozyskać z budżetu województwa mazowieckiego.

Źródło i fot: TVP3. (Kurier Mazowiecki)