Celebryta czasów PRL skorzystał z zaproszenia muzyków. W Płocku i Gostyninie powstaje teledysk z jego udziałem [FOTO]

image_pdfimage_print

„Czerwony Książę”, czyli Andrzej Jaroszewicz, to rajdowa legenda polskiego motosportu i celebryta w PRL. Jest najbardziej barwną postać lat 70-tych w Polsce. No i najważniejsze – pewien smaczek związany z życiorysem rajdowca – jest synem premiera minionej epoki w Polsce – Piotra Jaroszewicza. Co ciekawe, celebryta pracuje obecnie nad teledyskiem zespołu Róża i Burza, który powstaje w okolicach Gostynina i Płocka.

Jaroszewicz przystał na zaproszenie zespołu Róża i Burza. Zdecydował się wystąpić w najnowszym teledysku do utworu „Na tamtym wietrze”. Powodem decyzji może być dość specyficzny temat z jakim przyszło mu się zmierzyć. „Mamo, tato proszę raz jeszcze, z wami być tam na tamtym wietrze…” – słuchamy w utworze. Melodyjna, energiczna ale i niezwykle nostalgiczna i melancholijna piosenka jest poświęcona rodzicom rajdowca. Autor tekstu wraca do tematu zagubionych nieodwracalnie dni i wspomnień po ich stracie.

Przypomnijmy, że Andrzej Jaroszewicz przeżył jako dziecko śmierć mamy gdy miał niespełna 6 lat. Jest synem Piotra Jaroszewicza z pierwszego małżeństwa. Jako dorosły mężczyzna musiał pożegnać ukochanego ojca, byłego premiera polskiego rządu, zamordowanego wraz z drugą żoną w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach.

Zespół Róża i Burza to pięciu mężczyzn i kobieta, której na imię Róża. Dotychczas powstałe teledyski do utworów wykonywanych przez zespół można znaleźć na serwisie YouTube.

Zespół wraz z Andrzejem Jaroszewiczem rozpoczął właśnie zdjęcia na ulicach Płocka, Gostynina i okolic. A sam „Czerwony Książę” z entuzjazmem opowiada na swoim profilu na Facebooku: – Jesteśmy w odległym rejonie województwa mazowieckiego w rejonie Gostynina i Płocka, jesteśmy na zaproszenie zespołu muzycznego Róża i Burza. (…) Jest dla nas to nowe doświadczenie, albowiem bierzemy udział w nakręceniu najnowszego teledysku tego zespołu. Czekajcie na teledysk i trzymajcie za nas kciuki. Pozdrawiam kibiców, przyjaciół, ale nie tylko, wrogów też.

Premiera utworu zapowiadana jest na koniec października.

 

Fot. Zespół Róża i Burza (plan teledysku)