Zaniedbane miejsce zmieniło się w ekskluzywny skwer. Plac Mościckiego na Radziwiu [FOTO]

image_pdfimage_print

Dwa hektary zielonych trawników i 19 tysięcy roślin – drzew, krzewów i bylin. A między nimi alejki, ławeczki, leżanki, fontanna i dwa place zabaw – park Mościckiego na Radziwiu jest już prawie gotowy. Niedługo będzie można z niego korzystać – oznajmił prezydent Andrzej Nowakowski w poście na Facebooku.

Wpis opatrzony jest zdjęciami, które zachęcają do spacerów. Kolorowe place zabaw, eleganckie ławeczki, wielobarwne kwiaty, drzewa, alejki, a nawet leżanki. Od lat zaniedbane miejsce na osiedlu Radziwie zmieniło się nie do poznania. I chyba nie ma osoby, która stwierdzi inaczej. Miejsce stało się oazą do rekreacji i wypoczynku. Charakter miejsca podkreśla jego położenie – tuż nad Wisłą z widokiem na płocką skarpę.

Plac Mościckiego położony jest po prawej zjazdu z mostu w kierunku Radziwia. Są tam dwa place zabaw. Pierwszy, dla najmłodszych dzieci. Znajduje się na nim mnóstwo piasku, zabawka w kształcie łodzi ze zjeżdżalniami, domek oraz stolik z krzesełkami i tablicą do malowania kredą. Drugi plac zabaw znajduje się w sąsiedztwie tego „dla maluchów”. Stanęła na nim zjeżdżalnia, huśtawki i drabinki do wspinania. Wokół placów zabaw znajdują się alejki spacerowe i łąki.

Koszt powstania skweru to prawie 5 mln zł. Zgodnie z założeniami do użytku będzie oddany jeszcze we wrześniu.

Fot. UMP.