Ulica 3 Maja po gruntownym remoncie. W piątek będzie przejezdna w całości

image_pdfimage_print

W najbliższy piątek, 11 września, kierowcy swobodnie przejadą ulicą 3 Maja. Budowlańcy właśnie weszli w decydującą fazę prac.

– Ulicę przebudowaliśmy gruntownie. Rozdzieliliśmy kolejny odcinek kanalizacji na deszczową i sanitarną, ułożyliśmy nową nawierzchnię, chodniki, zbudowaliśmy parking na ponad 50 miejsc i zainstalowaliśmy nowe oświetlenie – wymieniał prezydent Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej.  – Od piątku możemy z ul. 3 Maja w pełni korzystać – dodawał.

Kończąca się przebudowa była drugim etapem modernizacji tej ulicy. Został on wykonany na odcinku od ronda i łącznika (prowadzącego w kierunku Al. Jachowicza) do skrzyżowania z al. Kilińskiego. Prezydent zapowiedział, że przed miastem kolejne etapy budowy kanalizacji deszczowej: w Al. Kobylińskiego – na odcinku od al. Spacerowej do skrzyżowania z ul. Bielską, następnie w Al. Jachowicza oraz pod ulicami: Nowy Rynek, Królewiecką i Obrońców Westerplatte. Budowa kolektorów deszczowych jest także niezbędna pod ul. Kościuszki i Warszawską, aby można było zacząć remont tych ulic. Prezydent zaznaczył, że w przypadku tych inwestycji ważne jest pozyskanie środków unijnych.  

Warto dodać, że modernizację ul. 3 Maja prowadził Miejski Zarząd Dróg. Koszt inwestycji to 2,2 mln zł.

Fot. UMP.