Szykuje się widowisko pełne emocji z żaglami w roli głównej. 50. edycja Regat o Puchar Wrzosu

image_pdfimage_print

Na tych, którzy zdecydują się wyjść na spacer w najbliższą sobotę na bulwary wiślane czeka widowisko pełne emocji z żaglami w roli głównej. Tego dnia bowiem na płockim odcinku Wisły zaroi się od żaglówek. Żeglarze powalczą w Regatach o Puchar Wrzosu i Prezydenta Miasta Płocka.

I co najważniejsze, impreza będzie miała charakter jubileuszowy. Regaty o Puchar Wrzosu Prezydenta Miasta Płocka odbędą się po raz 50. W trakcie uroczystości otwarcia zostaną wręczone medale Laude Probus oraz dyplomy od prezydenta miasta i zarządu głównego PTTK.

Regaty zostaną rozegrane 5 września (sobota) w Płocku między 632, a 636 km Wisły – wyjaśniają organizatorzy. Zgłoszenia do Regat będą przyjmowane w Biurze Regat 5 września w godz. 8:00 – 9:45. Przewiduje się rozegranie regat w klasach: T, T1, T2, T3, Omega. Planuje się rozegranie kilku biegów. MORKA zaplanowała również na ten dzień pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie Zosi Paczwy. Odbędą się zatem licytacje przeznaczonych na ten cel przedmiotów. Licytacje przedmiotów odbędą się po zakończeniu wyścigów, czyli ok. godz. 15:30.

Program:

11:00 – otwarcie regat,
12:00 – odprawa sterników,
12:30 – start do pierwszego biegu,
15:30 – zakończenie wyścigów,
16:30 – wręczenie nagród,
17:30 – zabawa żeglarska.

Fot. Dziennik Płocki.