Kolejny nabór wniosków na „Mieszkanie na start”. Można je złożyć do 30 września w płockim ratuszu

image_pdfimage_print

Do końca września w płockim ratuszu można złożyć wniosek na „Mieszkanie na start”. Autorski program Płocka polega na budowie mieszkań z przeznaczeniem na wynajem dla ludzi młodych, chcących swoją przyszłość związać z Płockiem.

Należy jednak pamiętać, że mieszkania nie są przyznawane na zawsze. – Pierwsza umowa podpisywana jest na pięć lat. Istnieje możliwość przedłużenia okresu najmu, jednak łącznie nie dłużej niż na 10 lat. Program, adresowany jest do ludzi w wieku 18-35 lat, ma zapewnić im stabilność sytuacji mieszkaniowej na początku dorosłego życia – wyjaśnia urząd miasta.

Do 2019 roku przydzielono 131 mieszkań w 5 budynkach. „Mieszkania na start” powstały w budynkach przy ul. Sienkiewicza 25 (15 lokali), przy ul. Padlewskiego (16 lokali) oraz przy ul. Kleeberga 1 (60 lokali). Natomiast w 2019 r. w ramach Programu wynajęto 27 lokali w kamienicy przy ul. Sienkiewicza 38 i 13 mieszkań przy Sienkiewicza 40. W 2020 roku do programu trafiło 41 mieszkań – 29 mieszkań w nowej kamienicy przy ul. Kaczmarskiego oraz 12 w budynku przy Kościuszki 3b, gdzie na parterze działa Mediateka Książnicy Płockiej. W 2021 roku skończony zostanie kolejny budynek przy ul. Kleeberga z 60 mieszkaniami, przy ul. Kazimierza Wielkiego 52 z 12 mieszkaniami oraz przy Sienkiewicza 38 z 35 mieszkaniami – czytamy na stronie ratusza.

Osoby zainteresowane wynajęciem lokali w programie „Mieszkania na start” mogą zapoznać się z planami budynków i sprawdzić metraże mieszkań jakie powstają w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Płocka na stanowisku numer 6 (wejście od ul. Zduńskiej). Aby starać się o otrzymanie mieszkania w powstających obiektach należy złożyć wniosek do końca września każdego roku.

Fot. UMP.