Krew pilnie potrzebna! W płockim banku brakuje każdej grupy

image_pdfimage_print

W płockim banku krwi brakuje każdej grupy krwi. – Życiodajny płyn można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Płocku przy ul. Medycznej 19 – apeluje Karol Krajewski, koordynator Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock.

W tygodniu można oddać krew od godziny 7:00 do 13:00, natomiast w najbliższą sobotę 5 września br. od godziny 7:00 do 12:00. – Jeżeli w sobotę, ktoś nie zdąży do punktu stacjonarnego na Winiarach, zapraszamy na akcję mobilną w godzinach 10:00 do 14:00 przy kościele św. Wojciecha w Płocku – zachęca Krajewski. Zaprasza osoby w wieku od 18 do 65 roku życia do oddania krwi, które ważą minimum 50 kg i są ogólnie zdrowe. W dniu oddania krwi zalecane jest zjedzenie śniadania lekko strawnego oraz unikania wysiłku fizycznego. Potrzebny jest też dowód osobisty.

Karol Krajewski podkreśla, że warto podzielić się krwią, ponieważ na tą chwilę nie jesteśmy w stanie jej niczym zastąpić. Tylko człowiek, może podzielić się jej częścią z drugim człowiekiem. To najcenniejszy dar.

Fot. Materiały prasowe.