Ukradli torbę z balkonu. Policjanci szybko ich namierzyli. Odpowiedzą za kradzież i paserstwo

image_pdfimage_print

Kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 23, 35, 38 lat. Podejrzani z balkonu jednego z bloków w Płocku ukradli torbę z rzeczami osobistymi o łącznej wartości ponad 7 tys. zł. Śledczy już postawili płocczanom zarzuty kradzieży i paserstwa – informuje Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

O kradzieży, do której doszło w nocy z piątku na sobotę zawiadomił policjantów pokrzywdzony. Sprawcy mieli ukraść z balkonu znajdującego się na parterze pozostawioną tam torbę z rzeczami osobistymi. Znajdował się w niej m.in. laptop, zegarek, okulary, buty. Łączna wartość rzeczy to 7300 zł. Mundurowi ustalali szczegóły zdarzenia i już we wtorek zatrzymali trzech mieszkańców Płocka podejrzanych o kradzież i paserstwo. – Kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku w rejonie jednej z galerii handlowych zlokalizowali, a następnie zatrzymali grupę młodych mężczyzn, wśród których znajdowali się podejrzani. Jeden z nich miał na sobie buty pochodzące z kradzieży – tłumaczy policjantka. Kowalska dodaje, że 35- i 38-latek przyznali się do kradzieży. Jeden z nich przyznał się, że część rzeczy sprzedał w lombardzie. W wyniku dalszych czynności kryminalni zatrzymali 23-letniego pracownika lombardu.

W Komisariacie Policji w Płocku dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty kradzieży, trzeci odpowie za paserstwo. Grozi im odpowiednio do 10 i 5 lat więzienia.

Fot. Pixabay.