Urodzinowa impreza na bulwarach wiślanych. Zespół Romen kończy 40 lat! Zaproszeni są wszyscy

image_pdfimage_print

Barwne stroje, urzekające i żywiołowe melodie, ekspresyjne tańce – takie widowisko już w najbliższą niedzielę, 9 sierpnia, w godz. 16-20 na bulwarach wiślanych w Płocku czekać będzie na uczestników koncertu z okazji jubileuszu 40-lecia zespołu Romen. Oprócz jubilatów na scenie wystąpią zespoły Romanca oraz Liza i Cygańskie Gwiazdy. Imprezę poprowadzą: Krystiano oraz Zofia Czernicka. Udział w imprezie jest bezpłatny.

W niedzielę 9 sierpnia w godz. 16-20 Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów zaprasza wszystkich na bulwary wiślane, aby w taneczny sposób uczcić jubileusz 40-lecia zespołu Romen.

Zespół Romanca ma wieloletnią tradycję, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Od czasu założenia zespołu wyszkoliło się w nim do dziś już 6 pokoleń artystów romskich. Aktualnie Romanca ma w dorobku takie występy jak Gala 25-lecia Polsatu, gdzie lider zespołu wystąpił u boku zespołu Enej, udział w festiwalu Kiepurowskim czy ogólnopolskie kabaretony w Koszalinie i Lidzbarku Warmińskim. Zespół jest również częstym gościem programów telewizyjnych takich jak: Jaka to Melodia; DD TVN; czy Wielkie Kolędowanie z Polsatem.

Zespół Romen powstał w 1980 roku w Płocku. Założycielem i dyrektorem zespołu jest Zbigniew Kowalski – pseudonim artystyczny PARNO RAY. Formacja na początku liczyła 30 osób i była nazywana Małe Mazowsze. W czasie stanu wojennego zespół, jako jedyny w kraju, otrzymał specjalne zezwolenie na koncerty na terenie całego kraju. W latach 80-tych Romen składał się młodych muzyków i artystów — 17-sto i 18-sto letnich. Zespół podbijał serca publiczności.

Liza to niezwykle utalentowana i wszechstronnie uzdolniona artystka. Śpiewa w języku romskim, polskim, rosyjskim i hiszpańskim, wspaniale też tańczy. Sama pisze teksty i komponuje muzykę. Pochodzi z rodziny romskich artystów z Sankt Petersburga. Ojciec Lizy występował w moskiewskim Teatrze Roma. Na tej samej scenie Liza występowała wiele razy wraz ze swoim rodzeństwem. Jako dziecko zagrała także w rosyjskim filmie „Cyganka Aza”. Posiada wrodzony talent muzyczny, który od dziecka pielęgnowany był przez jej rodzinę.

Udział w koncercie jest bezpłatny, jednak należy pamiętać o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa:
– Wchodząc na teren imprezy trzeba mieć ze sobą wydrukowaną i wypełnioną kartę uczestnika dostępną na stronie: POKiS
– Przed wejściem należy poddać się bezdotykowemu mierzeniu temperatury,
– Na terenie imprezy w kolejkach do toalety lub stoiska należy zachować bezpieczny dystans minimum 2m,
– Każdy uczestnik powinien mieć zakryte usta oraz nos,
– Na terenie imprezy jednocześnie może przebywać maksymalnie 300 osób.