Dziki Zachód w środku lata w centrum Płocka. Wśród atrakcji maraton najlepszych westernów

Podczas kolejnej edycji naPowietrzACZa kultury organizatorzy zapraszają uczestników w podróż po Dzikim Zachodzie. Wydarzenie zaplanowano na dwa dni, czyli 1-2 sierpnia. Odbędzie się tradycyjnie na podwórku Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Będzie rockowo i westernowo, ale również rodzinnie i bezpiecznie – zapowiadają.

– Znowu zatańczymy w kręgu, a także wracamy z LiterAkcjami, podczas których Renata Jaskulska poprowadzi spotkanie z Anną Dziewit-Meller – jej najnowsza książka „Od jednego Lucyfera” jest idealną okazją do spotkania i rozmowy. Autorka podąża historią górniczej rodziny. Opowiada o mrocznych latach czterdziestych ubiegłego wieku, klasowej emancypacji i problemach, które dotykają nas dziś. Szczerze i niezwykle empatycznie mówi o tym, co wciąż niesłusznie pomijane: o udziale kobiet w małej i wielkiej historii – czytamy w zaproszeniu.

To zaledwie preludium atrakcji przygotowanych na trzecią edycję „napowietrzacza”. W sobotę od godziny 18:00 zaczną się koncerty: zagrają The Old Crone oraz RESZTA POKOLENIA. Znane na płockiej scenie zespoły dadzą z siebie wszystko, aby publika była zachwycona. Po koncercie ruszy kino plenerowe, podczas którego czeka na uczestników długi maraton najlepszych westernów.

W niedzielę od godziny 10:00 POKiS zaprasza na śniadanie podczas stałego elementu każdego napowietrzacza – Targu Śniadaniowego. Po śniadanku będą bajki i warsztaty plastyczne, a wszystko w klimacie dzikiego zachodu. Podczas wydarzenia czynna będzie strefa gastronomiczna, a w niej oprócz smakołyków znajdzie się zimne piwko i lemoniada.

Przedstawiamy rozkład jazdy na najbliższy weekend

1 sierpnia 2020 r. (sobota)
godz. 12:00 do 15:00 – TANIEC| Taniec w kręgu
godz. 16:00 – 18:00 – LITERATURA | Spotkanie z Anną Dziewit-Meller
godz. 18:00 – 21:00 – KONCERT| The Old Crone oraz RESZTA POKOLENIA
ok. godz. 21.00 – KINO| Pewnego razu na Dzikim Zachodzie – maraton filmowy z najlepszymi westernami: „Pewnego razu na dzikim zachodzie”, „Dobry, zły, brzydki”, „W samo południe” „Alamo”

2 sierpnia 2020 r. (niedziela)
godz. 10.00 – Targ Śniadaniowy Płock
godz. 10:30 – KINO| Filmy animowane dla dzieci
godz. 12:00 – 15:00 – PLASTYKA| warsztaty plastyczne
godz. 14:00 – 18:00 – ANIMACJE| NA DZIKIM ZACHODZIE

Aby lepiej i szybciej wracać do normalności POKiS postanowił, że udział w cyklu „naPowietrzACZ KULTURY” będzie bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w Wakacjach w POKiSem jest zastosowanie się do obecnie panujących zasad reżimu sanitarnego. Na terenie wydarzenia jednocześnie może przebywać maksymalnie 300 osób. – Zapraszamy do kulturalnego i kreatywnego spędzania czasu na powietrzu. Więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie www.pokis.pl oraz w mediach społecznościowych Ośrodka. Zapraszamy na podwórko POKiS by„Napowietrzyć” się kulturą! – zachęcają organizatorzy.

Czytaj także: Kapele, które nie oszczędzają głosu i dźwięku zagrają w sobotę przed POKiS. Przybywajcie!

Fot. Materiały prasowe.