Zawyją syreny, wybrzmi poezja. Płocczanie uczczą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W sobotę 1 sierpnia przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Płocku o godzinie 17:00 zostaną włączone na minutę syreny alarmowe na terenie miasta, a na Cmentarzu Katolickim w Al. Kobylińskiego odbędą się uroczystości patriotyczne z udziałem władz miasta.

W 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego włączone zostaną syreny Systemy Alarmowania i Ostrzegania Mieszkańców na 1 minutę syreny alarmowe na terenie Płocka. W ten sposób o godz. 17:00 (godzina „W”) w dniu 1 sierpnia Płock upamiętni wybuch Powstania Warszawskiego i rozpoczęcie Akcji „Burza” w 1944 r. w Warszawie.

Na Cmentarzu Katolickim w Al. Kobylińskiego odbędą się uroczystości patriotyczne, na które płocki Ratusza zaprasza mieszkańców. Z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego harcerze i grupy rekonstrukcyjne wystawią o godz. 16:50 warty honorowe przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej w tzw. zabytkowej części cmentarza.

Po wyłączeniu syren alarmowych zgromadzeni odśpiewają hymn państwowy, złożą kwiaty pod pomnikiem. Zaplanowano także okolicznościowe odczyty poezji powstańczej oraz odczytanie Rozkazu Komendanta Hufca ZHP Płock upamiętniającego 76. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Źródło: UMP.
Fot. Archiwum UMP.