Na Podolszycach powstał flow park z dwoma strefami. Jest też boisko do siatkówki i kort tenisowy [FOTO]

image_pdfimage_print

Na osiedlu Podolszyce Północ zaczął działać flow park ze strefami street workout i parkour. Powstało także boisko do siatkówki i kort tenisowy. Ukończoną inwestycję zaprezentował dziś prezydent Andrzej Nowakowski w towarzystwie pomysłodawców. Jest to bowiem kolejny projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka.

– Flow park to specjalne miejsce do bezpiecznego uprawiania ekstremalnych i widowiskowych ćwiczeń siłowych i akrobatycznych na wolnym powietrzu. Muszę przyznać, że kiedy po raz pierwszy rozmawiałem z Adrianem Fabrykiewiczem, autorem pomysłu do Budżetu Obywatelskiego Płocka, nie bardzo wiedziałem o co chodzi. Dziś nie tylko wiem, czym jest parkour, street workout, crossfit, ale cieszę się że młodzi płocczanie dostają do dyspozycji miejsce, gdzie mogą trenować, ćwiczyć i doskonalić kondycję, zwinność oraz gimnastyczne ewolucje na powietrzu – mówił włodarz miasta podczas prezentacji flow parku.

 – Park jest podzielony na strefę street workout i strefę parkour. Strefę do uprawiania ćwiczeń street workout wyposażono w nawierzchnią poliuretanową. Są tam urządzenia gimnastyczne: drążki do podciągania, poręcze, ławki, drabinki i kółka gimnastyczne. Wszystkie elementy wykonano ze stali konstrukcyjnej, zabezpieczono antykorozyjnie poprzez ocynkowanie i lakierowanie proszkowe – wymienia Konrad Kozłowski z biura prasowego ratusza.

Strefa parkour jest złożona z dwóch typów urządzeń – rurowo-betonowych i drewnianych. – Parkour z urządzeniami rurowo-betonowymi posiada nawierzchnię poliuretanową umożliwiającą trening sprawności fizycznej i efektywnego przemieszczania się i pokonywania przeszkód. Elementy połączone są w sposób umożliwiający maksymalne wykorzystanie potencjału miejsca i tworzenie kombinacji o różnym stopniu trudności. Rury są cynkowane i lakierowane proszkowo, murki natomiast z betonu zbrojonego – wyjaśnia Kozłowski.

Parkour z urządzeniami z drewna również umieszczono na nawierzchni bezpiecznej poliuretanowej. Elementy do ćwiczeń wykonano z belek akacjowych o wysokiej trwałości. ta część parku pozwala na zasymulowanie naturalnych warunków w sposób bezpieczny i kontrolowany, jednocześnie pozwalając na szereg aktywności i rozwój sprawności fizycznej osób w różnym wieku. Warto dodać, że obok flow parku powstał także kompleks sportowy z boiskami do siatkówki i kortem do tenisa ziemnego. Także to miejsce jest ogrodzone, posiada bezpieczne nawierzchnie i odwodnienie wraz z przyłączem do kanalizacji deszczowej.

Park do uprawiania sportów ekstremalnych znajduje się przy ul. Hubalczyków. Cała inwestycja został zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka, a jej koszt wyniósł ponad 2,7 mln zł.

Fot. UMP.