Atrakcyjne i niedrogie kolonie nad morzem dla dzieci i młodzieży. W Starostwie Powiatowym trwają zapisy

image_pdfimage_print

Dziewięciodniowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży z powiatu płockiego organizuje Starostwo Powiatowe w Płocku we współpracy z Krajową Radą Izb Rolniczych. Uczestnicy kolonii spędzą te dni nad morzem bałtyckim w malowniczej miejscowości Pogorzelica. Trwa nabór wniosków do udziału w koloniach.

Wypoczynek w dniach od 11 sierpnia do 19 sierpnia przeznaczony jest dla dzieci urodzonych od 1 stycznia 2004 roku, których przynajmniej jeden z rodziców lub prawnych opiekunów jest ubezpieczony w pełnym zakresie, bądź pobiera rentę lub emeryturę z KRUS. Odpłatność za jedno dziecko wynosi 570,00 zł. W ramach kosztów uczestnicy kolonii zapewnione mają zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę pedagogiczna i medyczną, program turystyczny, ubezpieczenie, transport z miejsca zbiórki na kolonie i z powrotem – informuje Starostwo Powiatowe w Płocku.

Podczas kolonii dzieci zakwaterowane będą w Ośrodku Kolonijnym „Cis” położonym w bezpośredniej strefie nadmorskiej w odległości 5 min. od morza. Na terenie obiektu znajduje się: boisko do koszykówki i siatkówki a także piłki nożnej, pole do paintbolla, plac zabaw oraz miejsce na ognisko.

– W ramach wypoczynku dzieci będą mieć zapewnione atrakcje takie jak: wycieczkę do Parku Wieloryba, do Niechorza, do Kołobrzegu, wycieczkę wąskotorówką po wybrzeżu rewalskim, do Parku Miniatur i Latarni Morskiej, pobyt w Aquaparku, rejs statkiem, podchody na terenie ośrodka, dyskoteki i zajęcia taneczne, konkursy tematyczne, rozgrywki sportowe, karaoke i wieczory artystyczne, zajęcia na plaży i kąpiele w morzu – wymieniają organizatorzy wyjazdu.

Rekrutacja na kolonie musi odbyć się ze szczególnym przestrzeganiem określonych wymagań. Uczestnicy muszą być zdrowi, co potwierdzają rodzice lub opiekunowie prawni w ankiecie kwalifikacyjnej koniecznej do zakwalifikowania i oświadczeniu podpisanym w dniu wyjazdu. Uczestnicy musza być zaopatrzeni w indywidualne osłony nosa i ust do użycia podczas kolonii.

Zapisy przyjmowane są w Wydziale Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku, nr telefonu 267-67-10 do 5 sierpnia 2020 r. Tu również udzielane są wszelkie informacje.

Wypoczynek został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.