Martwe i zaniedbane zwierzęta oraz nielegalna broń na posesji w gm. Sanniki. Interweniowała policja

image_pdfimage_print

Do 5 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie – mieszkańcom gminy Sanniki – za znęcanie się nad zwierzętami. W miniony weekend w sprawie interweniowali gostynińscy policjanci.

Do komendy policji w Gostyninie wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z gospodarstw położonych w gminie Sanniki znajdują się zwierzęta przetrzymywane w niewłaściwych warunkach. – Na terenie posesji policjanci wspólnie z przedstawicielami stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt” oraz zastępcą lekarza powiatowego w Płocku znaleźli zwierzęta przetrzymywane w fatalnych warunkach – informuje Żaneta Kołodziejska, z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

– Na posesji były cztery psy różnych ras, suka ze szczeniakami, kaczki oraz kury. Wszystkie zwierzęta były zaniedbane, wygłodzone, w złym stanie fizycznym. Podczas sprawdzenia rejonu posesji policjanci ujawnili pięć martwych, częściowo zakopanych szczeniaków. Na terenie posesji w lodówkach znaleziono pozostałości tusz mięsnych w stanie rozkładu. W słomie policjanci znaleźli także ukrytą wiatrówkę ze śladami przerobienia na amunicję ostrą, która została zabezpieczona – wymienia funkcjonariuszka.

Właścicielami zwierząt okazali się 65-letnia kobieta i 42-letni mieszkańcy gminy Sanniki. Kobieta usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami, poprzez trzymanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania oraz niezapewnienia im niezbędnej opieki lekarsko-weterynaryjnej. W najbliższym czasie ten sam zarzut oraz zarzut nielegalnego posiadania broni palnej usłyszy 42-letni mężczyzna. Wszystkie zwierzęta zostały odebrane i przekazane pod opiekę weterynaryjną.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 5 lat więzienia.

Fot. KPP Gostynin